دسته ها :
اهمیت و ضرورت دوره پیش دبستان

اهمیت و ضرورت دوره پیش دبستان

تحقیقات نشان داده رشد شخصیت و فکری کودکان از سه سالگی آغاز می‌شود؛ بنابراین نحوه برخورد و آموزش به کودکان در این سن در آینده و شکل‌گیری شخصیت آن‌ها تاثیر زیادی دارد. از طرفی از از آن‌‌جایی که بازی کردن بخش اعظمی از فعالیت کودکان در این را به خود اختصاص می‌دهد؛ بیشتر آموزش‌های کودکان باید بر اساس بازی و سرگرمی باشد. در گذشته والدین کلیه فرآیند آموزش کودکان را برعهده داشتند؛ در حالی که امروزه با توجه به مشغله والدین و اهمیت آموزش؛ مراکزی تاسیس شده‌اند که خدمات آموزش به کودکان را بر عهده دارند. پیش دبستانی یکی از مقاطع تحصیلی ویژه کودکان شش ساله است که در آن به کودکان مفاهیم و مطالب مورد نیاز برای ورود به مدرسه آموزش داده می‌شود.


بیشتر...
چگونه سواد خواندن را توسعه دهیم

چگونه سواد خواندن را توسعه دهیم

موضوع «خواندن» به عنوان یک ضرورت ونیاز بنیادی برای یادگیری وتوجه به زبان آموزی وجایگاه زبان مادری یکی از دغدغه های اصلی برنامه ریزان آموزشی در ایران است. کودکان ، سواد خواندن را از طریق مجموعه ای از فعالیت ها وتجربه ها فرا می گیرند

 

 


بیشتر...خانه مهارت های زندگی کتاب خوانی راهی برای شناخت الگوها

خانه مهارت های زندگی کتاب خوانی راهی برای شناخت الگوها

خواندن کتاب و داستان های مختلف باعث شکل گیری ارزش های گوناگونی در ذهن کودک می شود.حساسیت او را رشد می دهد.احترام به دیگران را در اوبر می انگیزد. در اثر مطالعه , سوالاتی برایش مطرح می شود و  می تواند مسائل مختلف را با هم مقایسه کند و مجموع این نکات باعث می شود او فردی خلاق بار بیاید


بیشتر...

شکل دادن به زندگی از درون تا بیرون

شکل دادن به زندگی از درون تا بیرون

توانایی همدلی یعنی قابلیت شناخت احساسات دیگران؛ توانایی همدلی یعنی اینکهفرد بتواند زندگی دیگران را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد ، درک کند. همدلی به فرد کمک می کند تا انسان های دیگر وقتی که با ما متفاوت هستند را بپذیریم و به آن ها احترام بگذاریم.


بیشتر...

ضرورت آموزش مهارت های زندگی در مدارس بخصوص مدارس ابتدایی

ضرورت آموزش مهارت های زندگی در مدارس بخصوص مدارس ابتدایی

همه ما در زندگی با موقعیت هایی روبرو می شویم که به درستی عمل نکنیم سلامت روانی خودمان و دیگران به خطر می افتد. این موفقیت ها مختلف هستند. به طور مثال: چگونه با دوستان و اطرافیان خود ارتباط برقرار کنیم؟ چگونه مسئولیت های جدید را بپذیریم ؟ چگونه تصمیم بگیریم؟چگونه مشکلاتمان را حل کنیم؟ چگونه با ترس ، اضطراب ، ناکامی ، افسردگی و فشارهای روانی مقابله کنیم؟


بیشتر...